سَر زدن (دیدن) قوانین کارتون فانتزی کارتون

سَر زدن (دیدن): قوانین کارتون فانتزی کارتون اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری پیکر حسین شهاب تشییع شد

پیکر حسین شهاب بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون در منزل سینمای شماره ۲ با حضور جمعی از بازیگران و صورت های معروف تشییع شد.

پیکر حسین شهاب تشییع شد

پیکر حسین شهاب تشییع شد

عبارات مهم : ایران

پیکر حسین شهاب بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون در منزل سینمای شماره ۲ با حضور جمعی از بازیگران و صورت های معروف تشییع شد.

به گزارش مهر، مراسم تشییع پیکر حسین شهاب بازیگر سینما و تلویزیون صبحگاه امروز یکشنبه سی ام اردیبهشت ماه در منزل سینمای شماره ۲ برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، کامران ملکی ضمن تسلیت به خانواده شهاب گفت: حسین شهاب هر لحظه نخستین نفر در مراسم های این چنینی بود و امروز متاسفانه جهت بدرقه وی آمده ایم. قطعا جای هنرمندانی مانند حسین شهاب در آن دنیا جای خوبی خواهد بود.

علی دهکردی رییس انجمن بازیگران بیان کرد: اینبار قرعه به نام حسین شهاب افتاد؛ مردی که هیچ کس خاطره بدی از وی ندارد. او جزو بازیگرانی بود که از بدنه واقعی سینمای قبل از انقلاب به سینمای بعد از انقلاب انتقال یافته شد و با آن تطبیق پیدا کرد.

پیکر حسین شهاب تشییع شد

وی تاکید کرد: شهاب، هنرپیشه واقعی از میانه واقعی و ملموس سینما بود که خاطرات قابل توجهی در زمینه سینمای قبل از انقلاب داشت، خاطراتی که تاریخ سینمای قبل از انقلاب را مشمول بر می شود. از مستندسازان و منتقدان و تاریخ نگاران می خواهم سراغ این دسته از بازیگران و صورت های معروف بروند و تاریخ سینمای کشور عزیزمان ایران قبل از انقلاب را با کمک آنها ثبت کنند.

وی تاکید کرد: حسین شهاب هنرپیشه بود، بدلکار نبود ولی به جای ستارگان بزرگی در سینمای کشور عزیزمان ایران در بسیاری از صحنه ها بازی کرد و ما روی پرده سینما به جای شهاب آن ستاره را تشویق کرده ایم.

فریدون جیرانی نویسنده و کارگردان سینما نیز بیان کرد: جمعی از بازیگران سینمای کشور عزیزمان ایران بودند که داستان های سرگرم کننده فیلمفارسی را تکمیل می کردند، یک طرف قهرمان داستان و یک طرف خلافکارهای سینما بودند و این افراد در فیلم ها نقش مهمی بازی می کردند.

وی ادامه داد: یدالله محمدی نژاد، ستار داداش پور، علی آزاد از جمله بازیگران این نسل هستند که سینمای اتفاق ای کشور عزیزمان ایران مدیون هنرمندانی از این دست بود لیکن آنها خود را جهت این سینما فدا کرد. حسین شهاب نسل بعدی بود که به این سینما آمد و کمتر به این نسل توجه شده است هست. من حسین شهاب را ندیده بودم ولی تعریف وی را از تهیه کنندگانی که امروز در این مراسم نیستند بارها شنیده ام.

عزت الله رمضان فر بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون نیز در سخنانی توضیح داد: شهاب کار خود را سال ۴۷ با فیلم «گردش روزگار» شروع کرد. بیک ماوردی می گفت هر فیلمی که بازی می کنم قبل از آن باید شهاب با فیلم قرارداد می بست و این نشان دهنده اهمیت حضور این بازیگران جهت ستارگان آن دوران بود.

حبیب الهیاری تهیه کننده سینما نیز گفت: من و حسین شهاب از دوره ابتدایی با هم همکلاس بود. روحیه جوانمردی حسین شهاب باعث شد به سینما وارد شود و درنهایت بالای ۱۷۰ فیلم بازی کرد.

محمد شیری بازیگر سینما و تلویزیون نیز بیان کرد: حال خوبی ندارم آیا که طی این مدت هر لحظه در کنار حسین شهاب بودم، این را می دانم که شهاب دیگر از سینما و تلویزیون متنفر شده است بود، مطمئن هستم که همین آقای فریدون جیرانی اگر نقشی هم در فیلم خود داشت به بازیگرانی مانند حسین شهاب نمی داد، اینجا می گویم که همه حسین ها بدون کار هستند و همه به علت شرایط موجود دچار افسردگی شده است اند.

حبیب اسماعیلی تهیه کننده سینما نیز بیان کرد: امیدوارم شرایطی فراهم شود که این دوستان امنیت کاری داشته باشند چراکه داشتن شغل، عمر و امید را زیاد می کند.

مژگان دخترخوانده حسین شهاب در آخر مراسم از همه کسانی که طی این مدت این بازیگر را تنها نگذاشته بودند، تقدیر کرد و گفت: حسین شهاب توقع هایی از خیلی از افراد داشت. من از بازیگران قدیمی سینمای کشور عزیزمان ایران خواستم که جهت حسین شهاب وقت بگذارند و به دیدنش بیایند، ولی متاسفانه نتوانستم کسی را راضی کنم.

منوچهر شاهسواری مدیرعامل منزل سینما نیز در آخر مراسم گفت: این لحظات هر لحظه دردناک هست. محمد شیری عزیز فریاد می زند و دیگری گلایه می کند و ما باید این گلایه ها را به جان بخریم و به آن توجه کنیم. تولید یک فیلم یک حرکت جمعی است بعد غم و خوش حالی آن نیز جمعی هست. من از همه کسانی که امروز در این مراسم حضور داشتند سپاسگزارم.

پیکر حسین شهاب بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون در منزل سینمای شماره ۲ با حضور جمعی از بازیگران و صورت های معروف تشییع شد.

واژه های کلیدی: ایران | سینما | انقلاب | بازیگر | سینمای | مراسم ها | بازیگران | تلویزیون | مراسم تشییع | بازیگران قدیمی

پیکر حسین شهاب تشییع شد

پیکر حسین شهاب تشییع شد

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs