سَر زدن (دیدن) قوانین کارتون فانتزی کارتون

سَر زدن (دیدن): قوانین کارتون فانتزی کارتون اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری سوپراستارهای ماندگار در دنیا فانتزی

اگر تام و جری را قدیمی ترین، ماندگارترین و احتمالا جالب ترین سوپراستارهای دنیا معرفی کنیم، اصلا بیراه نگفته ایم. از خلق کارتون «تام و جری» ۷۷ سال می گذرد، هنوز

سوپراستارهای ماندگار در دنیا فانتزی

سوپراستارهای ماندگار در دنیا فانتزی

عبارات مهم : قوانین

اگر تام و جری را قدیمی ترین، ماندگارترین و احتمالا جالب ترین سوپراستارهای دنیا معرفی کنیم، اصلا بیراه نگفته ایم. از خلق کارتون «تام و جری» ۷۷ سال می گذرد، هنوز تولید آن ادامه دارد و بسیاری از شبکه های تلویزیونی سراسر دنیا از جمله شبکه نهال هنوز هم این سریال کارتونی را به نمایش می گذارند. به عبارتی می توان گفت تقریبا تمام جمعیتی که کودکی آنها با این ۷۷ سال مقارن بوده، این کارتون را هم در کودکی و هم احتمالا در بزرگسالی تماشا کرده اند.

سوپراستارهای ماندگار در دنیا فانتزی

از طراحی کاراکترها، فضاسازی، موسیقی باشکوه و ریتم دقیق این کارتون که بگذریم، حجم فانتزی و کشش ماجراهای «تام و جری» چیزی نیست که بتوان از کنارش راحت عبور کرد. در این کارتون، بخصوص در اپیزودهای کلاسیک آن، واقعیت به قدری بازیچه شوخ طبعی طراحان قرار گرفته که مسحورکننده است و قدرت بی آخر تخیل را به رخ می کشد.

«تام و جری» به جبر قوانین فیزیک پوزخند می زند و هرجا مورد نیاز باشد، این قوانین را به کار می گیرد و هر وقت بخواهد، آنها را نقض می کند. در کشمکش های تام و جری و در قالب سبک slapstick یا کمدی بزن و بکوب، وقوع هر اتفاقی محتمل هست؛ قانون جاذبه هر وقت مورد نیاز باشد، عمل می کند و هر وقت به کار نیاید نقض می شود، هرکدام از شخصیت ها دقیقا یک نما بعد از انفجار، سوختن، پرتاب شدن یا هر اتفاق دیگری می توانند به زندگی عادی برگردند، تناسب بین ابعاد و اندازه ها فقط هنگامی که معنا دارد که به خیال پردازی کمک کند، سرعت و شتاب هرگز به نتیجه ای منجر نمی شود که در دنیای واقعی می بینیم و تام و جری در موقعیت های متفاوت شاخصه های هر سه نوع ماده یعنی جامد، مایع و گاز را بروز می دهند!

اگر تام و جری را قدیمی ترین، ماندگارترین و احتمالا جالب ترین سوپراستارهای دنیا معرفی کنیم، اصلا بیراه نگفته ایم. از خلق کارتون «تام و جری» ۷۷ سال می گذرد، هنوز

در یک کلمه باید گفت، قواعد و قوانین دنیای واقعی فقط هنگامی که به کار تام و جری می آید که تخیل را یک گام به پیش براند. اتمسفر این کارتون و اساس و بنای فضاسازی آن کاملا برگرفته از دنیای واقعی است و اتفاقات در خوابیدن رخ می دهد که جهت مخاطب در هر جای کره زمین ملموس و قابل درک است و توصیه این که تخیل بی حد و مرز آن در چارچوب همین اتمسفر محدود و ملموس طراحی شده است است.

فانتزی منحصربه فرد تام و جری، مزیت دیگری نیز جهت این کارتون داشته و آن، هضم میزان خشونتی است که در این انیمیشن دیده می شود. با وجود آن که طی هشت دهه کارتون «تام و جری» به وسیله کارگردان های متفاوتی، حتی در استودیوها ی متفاوت ساخته شده است و این دو کاراکتر تفاوت های ماهوی و حتی بصری داشته اند، ولی در زیاد اپیزودها دعوا و درگیری و کشمکش بین آنها وجود داشته و فصل آشتی و دوستی بین این دو بسیار کوتاه بوده هست. این میزان درگیری و خشونت که گاهی حتی تا مرز سادیسم پیش رفته، صرفا به مدد خلاقیت و دستاویز مهمی چون تخیل است که نه به خونریزی منجر می شود و نه به ویرانی.

تمام خوش حالی و لبخندی که تام و جری در این سال ها بر لب کودکان و بزرگسالان دنیا نشانده اند، محصول تخیل و بی کرانگی دنیا تخیل است و بس.

سوپراستارهای ماندگار در دنیا فانتزی

جام جم

واژه های کلیدی: قوانین | کارتون | فانتزی | کارتون | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs