سَر زدن (دیدن) قوانین کارتون فانتزی کارتون

سَر زدن (دیدن): قوانین کارتون فانتزی کارتون اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی هیجان هیدروژنی در بازارها

کره شمالی روز یکشنبه شـشمین آزمایش هسته ای خود را انجام داد. بنابر اعلام رسانه های دولتی کره شمالی، این آزمایش، مربوط به «بمب هیدروژنی» بوده و «با موفقیت کامل»

هیجان هیدروژنی در بازارها

هیجان هیدروژنی در بازارها

عبارات مهم : آزمایش

کره شمالی روز یکشنبه شـشمین آزمایش هسته ای خود را انجام داد. بنابر اعلام رسانه های دولتی کره شمالی، این آزمایش، مربوط به «بمب هیدروژنی» بوده و «با موفقیت کامل» انجام شده است هست. این بمب که توانایی کارگذاری بر موشک های بالستیک قاره پیما را دارد نخستین آزمایش هسته ای کره شمالی در وقت ریاست جمهوری ترامپ هست. مدیر کمیته دفاعی پارلمان کره جنوبی نیز گفته انفجار اخیر قدرتی در حدود ۱۰۰ کیلوتـن داشته و نزدیک به دو برابر زیاد از انفجاری است که از یک آزمایش هیدروژنی انتظار می رود بمب آزمایش شده است پنج برابر نیرومند تر از بمب انداخته شده است در ناکازاکی است.

هیجان هیدروژنی در بازارها

بازارهای جهانی در روز انجام آزمایش تازه کره شمالی تعطیل بودند تا تصویر العمل آنها به شدت یافتن تنش های ژئوپلیتیک، به امروز موکول شود. سابقه رویدادهای مشابه، احتمال زیاد کردن شدید ریسک گریزی را در بازارها مطرح می کند. با این همه نباید احتمال تاثیرگذاری عادت کردن معامله گران به بحرانی تکراری یا تعطیلی روز دوشنبه بازارهای آمریکا به مناسبت روز کارگر را رد کرد. اگر تحولات، استمرار بخش نگرانی های فزاینده باشد، نیرومند ترین احتمال، افت شاخص های بورس و شدت یافتن تقاضا جهت پناهگاه های سرمایه از جمله طلا، ین ژاپن و فرانک سوئیس هست. بازار داخلی، با همین پیش بینی، روز یکشنبه شاهد خیز 15 هزار تومانی سکه تمام بهار بود.

بازارهای جهانی، هفته تازه را با خبر آزمایش بمب هیدروژنی در کره شمالی شروع می کنند. یکشنبه، پیونگ یانگ اعلام کرد که با موفقیت بمبی هیدروژنی را آزمایش کرده که توانایی استفاده در موشک های دوربرد را دارد. به این ترتیب، بازارها دوشنبه را با خبری شروع می کنند که تنش های ژئوپلیتیک را به بیشترین سطح در چند سال گذشته رسانده است.

کره شمالی روز یکشنبه شـشمین آزمایش هسته ای خود را انجام داد. بنابر اعلام رسانه های دولتی کره شمالی، این آزمایش، مربوط به «بمب هیدروژنی» بوده و «با موفقیت کامل»

اگر سطح تنش ها تا اکنون که شما این گزارش را می خوانید، اوج مانده باشد، شدت یافتن دوباره ریسک گریزی در بازارها عجیب نخواهد بود. در چنین وضعیتی، بورس ها سرمایه از دست خواهند داد و کالاهای امن از جمله طلا، ین ژاپن، فرانک سوئیس و بعضی از اوراق قرضه دولتی با زیاد کردن تقاضا مواجه خواهند شد. این همان اتفاقی است که هفته گذشته در پی پرتاب یک موشک از کره شمالی افتاد. این موشک که جهت نخستین بار از آسمان ژاپن عبور کرد، به شدت بازارها را متاثر کرد.

اونس طلا که دوشنبه هفته گذشته با عبور از مرز کانالی به بهای 1309 دلار رسیده بود، سه شنبه در پی آزمایش موشکی تا اوج 11 ماهه 1326 دلار جهش کرد و گرچه بعد تحت فشار سودگیری قرار گرفت، در آخر هفته روی بهای 1324 دلار ایستاد. همزمان با جهش سه شنبه طلا، بورس های اروپایی به کف 6 ماهه رفتند. سه شنبه هفته گذشته، ین برابر دلار رشد کرد تا دلار برابر ارز ژاپنی به پایین ترین سطح از میانه آوریل برسد. همزمان با رشد ین، فرانک هم برابر دلار رشد کرد تا دلار برابر ارز سوئیسی به کف یک ماهه برود.

این روند اوایل ماه آگوست نیز تجربه شده است بود. چهارشنبه، نهم آگوست، دونالد ترامپ، مدیر جمهوری آمریکا به کره شمالی هشدار داد که اگر دوباره ایالات متحده را ترساندن کند، «با آتش و خشمی روبه رو خواهد شد که دنیا تاکنون ندیده است.» تنها چند ساعت بعد کره شمالی اعلام کرد که در حال برنامه ریزی جهت حمله به گوام، از قلمروهای آمریکا در اقیانوس آرام هست. در نتیجه این موضع گیری ها، بورس های جهانی حدود یک تریلیون دلار سرمایه از دست دادند و بدترین هفته خود را از نوامبر 2016 تجربه کردند.

هیجان هیدروژنی در بازارها

اونس طلا نیز با 17 دلار جهش به بهای 1278 دلار رسید. حتی چهارشنبه آخر کار اونس نبود و پنج شنبه 8 دلار رشد دیگر به ثبت رسید. این دو نمونه نشان می دهد که بازارهای جهانی ممکن است امروز نیز روندی مشابه را تجربه کنند. اونس هفته گذشته نزدیک میانه محدوده سوم کانال 1300 دلار ایستاد و اگر تنش های هیدروژنی، ریسک گریزی را در بازار شدت یافتن کند، می توان انتظار عبور اونس از میانه کانال فعلی یا دست کم انتقال نوسان ها را به این سطوح داشت. البته این احتمال را نیز باید در نظر داشت که خیز اخیر طلا، کمی از شتاب رشد آن در روزهای آتی بکاهد.

نظرسنجی های دوقلو

تثبیت حضور طلا در کانال 1300 دلار، آینده نگری های کوتاه مدت را به نفع فلز زرد نگه داشته هست، آن هم در شرایطی که نظرسنجی ها پیش از آزمایش بمب هیدروژنی کره شمالی انجام شده است اند. اونس طلا که هفته گذشته از مرز کانالی عبور کرد و روی بهای 1324 دلار ایستاد، اکنون با آینده نگری های کوتاه مدت مثبت روبه رو هست. براساس تازه ترین نظرسنجی های کیتکو، اکثر کارشناسان حرفه ای و سرمایه گذاران خرد انتظار رشد زیاد قیمت ها را در نخستین هفته کامل ماه سپتامبر دارند.در آخرین نظرسنجی کیتکو از تحلیلگران، 16 نفر شرکت کرده اند که از این میان 9 نفر معادل 56 درصد پاسخ دهندگان، زیاد کردن و 3نفر معادل 19 درصد، کم کردن قیمت های طلا را در کوتاه مدت آینده نگری کرده اند، 4 نفر معادل 25 درصد نیز نظری خنثی داشته اند.همزمان، در نظرسنجی از مخاطبان کیتکو که بازتاب دهنده نظر سرمایه گذاران خرد هست، 1196 نفر شرکت کرده اند که از این میان 694 نفر معادل 58 درصد، زیاد کردن و 368 نفر معادل 31 درصد، کم کردن قیمت طلا را در هفته کاری تازه که از امروز دوشنبه شروع شده، آینده نگری کرده اند. 134 نفر معادل 11 درصد نیز نظری خنثی داشته اند.

کره شمالی روز یکشنبه شـشمین آزمایش هسته ای خود را انجام داد. بنابر اعلام رسانه های دولتی کره شمالی، این آزمایش، مربوط به «بمب هیدروژنی» بوده و «با موفقیت کامل»

تحلیل های افزایشی

بابا هابرکورن، دلال ارشد کالا در «آرجی او فیوچرز» می گوید: «روند همچنان افزایشی هست. ما حالا کاملا بالای مرز 1300 دلار هستیم.» او با اشاره به اینکه داده های بد گزارش اشتغالزایی آمریکا در ماه آگوست، احتمال زیاد کردن قیمت های بهره را کم می کند، می افزاید که تنش های میان ایالات متحده و کره شمالی نیز حامی طلاست. کره شمالی پیش از شروع هفته تازه یک بمب هیدروژنی دیگر را آزمایش کرده که می تواند بازار دوشنبه را متاثر کند.

هیجان هیدروژنی در بازارها

جرج گرو، مدیر اجرایی «آربی سی ولث منجمنت» هم اعتقاد است که گزارش اشتغالزایی به نفع طلا کار می کند: «ارقام گزارش، خریداران بیشتری را جذب خواهد کرد.» جیم وایکوف، تحلیلگر فنی ارشد کیتکو هم می گوید که نمودارهای فنی حامی طلا هستند. آدریان دی، مدیر موسسه «آدریان دی است منجمنت» می گوید روند بهای اونس طلا ممکن است این هفته اصلاح شود، ولی «این اصلاح عمیق یا درازمدت نخواهد بود.» او اضافه می کند: «به لحاظ بنیادی، ما خوش بین مانده ایم. فدرال رزرو هم دوباره محتاط شده است هست. تنش های ژئوپلیتیک اوج مانده و دلار هم نیز ضعیف هست. من فکر می کنم هر عقب نشینی ای با خرید زیاد مواجه خواهد شد.»

تحلیل های کاهشی و خنثی

شان لوسک، مدیر صندوق تجاری در موسسه «والش تریدینگ» بر این باور است که طلا به لحاظ فنی با خرید بیش از حد روبه رو بوده هست. لوسک می گوید اونس هنوز پتانسیل رسیدن به سطح 1340 دلار را دارد، ولی دسته ای از معامله گران به دنبال سودگیری خواهند بود، به خصوص اگر خبری از شدت یافتن تنش های ژئوپلیتیک نباشد. به عقیده او، طلا و بورس اخیرا همزمان در حال رشد بوده اند، ولی به لحاظ تاریخی، این روند نمی تواند تا هر لحظه ادامه پیدا کند و «یکی از این دو باید تسلیم شود.»کالین چیزینسکی، تحلیلگر ارشد بازار در «سی ام سی مارکتس» خود را در مورد روند این هفته، خنثی توصیف می کند: «طلا اخیرا روند فوق العاده ای داشته و به لحاظ فنی با خرید بیش از حدی روبه رو بوده هست. فکر می کنم اونس ممکن است در کوتاه مدت در بازه 1300 تا 1330 دلار نوسان کند. گمان می کنم حرکت به سوی قیمت های پایین تر به علت ادامه تنش های میان ایالات متحده و کره شمالی و همچنین مساله سقف بدهی در بودجه آمریکا و البته داده های بد گزارش اشتغالزایی محدود خواهد بود.»

اخبار اقتصادی – دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: آزمایش | کره شمالی | کره شمالی | سرمایه گذار | اخبار اقتصادی و بازرگانی

هیجان هیدروژنی در بازارها

هیجان هیدروژنی در بازارها

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs