سَر زدن (دیدن) قوانین کارتون فانتزی کارتون

سَر زدن (دیدن): قوانین کارتون فانتزی کارتون اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار اجتماعی کم کردن ۱۲ درجه‌ای دما در بعضی نقاط کشور ، شدت یافتن بارش در کرمانشاه

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمانcضمن تشریح روند بارشی کشور از شدت یافتن بارش‌ها در استان‌های ساحلی دریای خزر به‌ویژه در گیلان و مازندران طی روز آینده خبر داد

کم کردن ۱۲ درجه‌ای دما در بعضی نقاط کشور ، شدت یافتن بارش در کرمانشاه

شدت یافتن بارش در کرمانشاه / کم کردن ۱۲ درجه ای دما در بعضی نقاط کشور

عبارات مهم : ایران

مدیر کل آینده نگری و هشدارسریع سازمانcضمن تشریح روند بارشی کشور از شدت یافتن بارش ها در استان های ساحلی دریای خزر به خاص در گیلان و مازندران طی روز آینده خبر داد و گفت: فردا (۲ آذر)به علت نفوذ توده هوای سرد، کم کردن دمای ۶ تا ۱۲ درجه ای دما در شمال غرب، غرب، سواحل خزر، دامنه های البرز و روز جمعه (۳ آذر) در شمال شرق آینده نگری می شود.

احد وظیفه در گفت وگو با ایسنا اوضاع هوا کشور را آینده نگری و اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی با فعالیت سامانه بارشی بر روی کشور، امروز در نیمه غربی کشور و بخش هایی از جنوب، مرکز و شرق کشور بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی آینده نگری می شود.

کم کردن ۱۲ درجه‌ای دما در بعضی نقاط کشور ، شدت یافتن بارش در کرمانشاه

وی افزود: بارش های امروز در نیمه شمالی و شرقی خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، نیمه غربی فارس، شمال بوشهر، غرب چهارمحال و بختیاری، جنوب لرستان، غرب کردستان، غرب کرمانشاه و بعضی نقاط ایلام شدت بیشتری خواهد داشت همچنین امروز در شمال غرب و غرب کشور روند کم کردن دما رخ می دهد.

مدیرکل آینده نگری و هشدارسریع شرکت هواشناسی با اشاره به اینکه امروز در سواحل غربی خزر و اردبیل وزش باد شدید جنوبی رخ می دهد، گفت: از بعد ازظهر امروز با نفوذ جریان های سرد شمالی در استان های ساحلی دریای خزر، ابرناکی و بارش باران آینده نگری می شود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمانcضمن تشریح روند بارشی کشور از شدت یافتن بارش‌ها در استان‌های ساحلی دریای خزر به‌ویژه در گیلان و مازندران طی روز آینده خبر داد

به گفته وظیفه، فردا (۲ آذرماه) با کم کردن بارش در دامنه های زاگرس و غرب کشور، سامانه بارشی در جنوب، مناطقی از مرکز، شرق و شمال شرق کشور فعال و باعث ابرناکی، رگبار باران و وزش باد شدید موقتی در این مناطق می شود و با حرکت به سمت شرق ،روز جمعه (۳ آذر) در مناطقی از شرق و شمال شرق کشور ابرناکی و رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی رخ می دهد و در آخرهای وقت این سامانه از کشور خارج می شود.

این کارشناس شرکت هواشناسی با بیان اینکه فردا با تقویت زیاد جریان های شمالی، بارش ها در استان های ساحلی دریای خزر به خاص در گیلان و مازندران شدت یافتن می شود، اظهار کرد: فردا در استان های گلستان و خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی ابرناکی، بارش باران و وزش باد شدید آینده نگری می شود همچنین روز جمعه با کم کردن بارش در غرب سواحل، سامانه بارشی در مازندران، گلستان و خراسان شمالی فعال خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه طی روزهای پنجشنبه و جمعه دریای خزر و طی روز جمعه خلیج فارس مواج می شود، گفت: در سه روز آینده بارش در مناطق سردسیر شمال غرب، زاگرس مرکزی و ارتفاعات البرز به صورت برف آینده نگری می شود و طی روزهای پنجشنبه و جمعه در شمال غرب کشور و ارتفاعات البرز بارش باران و برف و وزش باد آینده نگری می شود.

کم کردن ۱۲ درجه‌ای دما در بعضی نقاط کشور ، شدت یافتن بارش در کرمانشاه

مدیر کل آینده نگری و هشدارسریع شرکت هواشناسی تاکید کرد: به باعث نفوذ توده هوای سرد کم کردن ۶ تا ۱۲ درجه ای دما در روز پنجشنبه در شمال غرب، غرب، سواحل خزر، دامنه های البرز و روز جمعه در شمال شرق آینده نگری می شود.

وظیفه در ادامه گفت: بر اساس تحلیل نقشه های پیش یابی هواشناسی با ورود توده هوای سرد به کشور، کم کردن قابل ملاحظه دما در استان های متفاوت کشور آینده نگری می شود. استان های گیلان، مازندران و گلستان؛ ۸ تا ۱۲ درجه در پنجشنبه و جمعه و ۳ تا ۵ درجه در شنبه کم کردن دما خواهند داشت و دوام هوای سرد تا اواسط هفته آینده در این استان ها حفظ خواهد شد.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمانcضمن تشریح روند بارشی کشور از شدت یافتن بارش‌ها در استان‌های ساحلی دریای خزر به‌ویژه در گیلان و مازندران طی روز آینده خبر داد

وی افزود: استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، اردبیل و کردستان کم کردن ۴ تا ۶ درجه در پنجشنبه، کم کردن ۳ تا ۵ درجه در جمعه و کم کردن ۲ تا ۴ درجه در شنبه خواهند داشت و هوای سرد در این استان ها تا روز یکشنبه ماندگار خواهد بود. همچنین استان های کرمانشاه و لرستان؛ ۲ تا ۴ درجه در پنجشنبه و ۳ تا ۵ درجه در جمعه کم کردن دما خواهند داشت و دوام هوای سرد تا شنبه برقرار خواهد بود.

به گفته وظیفه، در استان های همدان و مرکزی، کم کردن ۲ تا ۴ درجه ای دما در پنجشنبه و کم کردن ۲ تا ۴ درجه ای دما در جمعه آینده نگری می شود و هوای سرد تا روز شنبه ماندگار خواهد بود همچنین در استان های خراسان رضوی و خراسان شمالی کم کردن ۶ تا ۸ درجه ای دما در شنبه و کم کردن ۳ تا ۵ درجه ای دما در یکشنبه رخ می دهد.

کم کردن ۱۲ درجه‌ای دما در بعضی نقاط کشور ، شدت یافتن بارش در کرمانشاه

وی تاکید کرد: استان های قزوین، پایتخت کشور عزیزمان ایران و البرز کم کردن ۴ تا ۶ درجه ای دما در روز جمعه و کم کردن ۳ تا ۵ درجه ای دما را در روز شنبه خواهند داشت و استان های قم، سمنان و اصفهان با کم کردن ۴ تا ۶ درجه ای دما در شنبه مواجه خواهند شد.

جمعه پایتخت کشور عزیزمان ایران بارانی است

وظیفه در مورد شرایط هوا پایتخت کشور عزیزمان ایران تصریح کرد: پایتخت کشور عزیزمان ایران فردا (۲ آذرماه) نیمه ابری تا ابری، گاهی همراه با رگبار و رعد و برق،وزش باد، اوایل شب همراه با کم کردن ابر و زیاد کردن باد خواهد بود که دمای پایتخت کشور عزیزمان ایران در گرمترین وقت ۱۴ و در سردترین وقت ۵ درجه سانتیگراد آینده نگری می شود. همچنین آسمان پایتخت کشور عزیزمان ایران در روز جمعه (۳ آذرماه) نیمه ابری همراه با وزش باد در بعدازظهر با بارش پراکنده، در آخرهای وقت وزش باد شدید با بیشینه و کمینه دمای ۱۲ و ۴ درجه سانتیگراد خواهد بود.

مدیر کل آینده نگری و هشدارسریع شرکت هواشناسی تاکید کرد: به باعث بارش شدید باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی، آبگرفتگی معابر عمومی و احتمال سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها آینده نگری می شود که در پنجشنبه در استان های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، فارس، کهگیلویه و بویر احمد، بوشهر و شرق هرمزگان و در روز جمعه در استان های گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، نیمه شرقی مازندران و شمال خراسان جنوبی رخ می دهد.

وظیفه در آخر گفت: طی سه روز آینده در ارتفاعات و نقاط سردسیر البرز مرکزی، زاگرس مرکزی، شمال غرب و غرب بارش به صورت برف خواهد بود. از این رو اختلال در تردد بزرگراه های کوهستانی این مناطق دور از انتظار نیست و در سه روز آینده در شمال خلیج فارس بارش شدید باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید و مواج بودن دریا آینده نگری می شود بنابراین جهت جلوگیری از خسارات احتمالی توصیه می شود؛ تمهیدات مورد نیاز در نظر گرفته شود.

واژه های کلیدی: ایران | باران | خراسان | پنجشنبه | هواشناسی | بارش باران | خراسان رضوی | بارش شدید باران

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs